Szymon Bajor to bezsprzeczna czołówka wagi ciężkiej w naszym kraju. W naszym kraju ciężko znaleźć mu przeciwnika, który jest w stanie mu zagrozić a nie jest związany kontraktowo z jakąś organizacją. Pod banderą FEN’u znokautował on Grzegorza Cieplińskiego (8-7) oraz Marcina Sianosa (4-4). W czasie panowania pandemii organizacji nie uda się ściągnąć przeciwnika zza granicy. Dziś więc przedstawię wam trzy ciekawe propozycje zawodników z Polski, do walki mistrzowskiej z Szymonem Bajorem (20-8).

#1 Kevin Szaflarski (8-1) – Pierwszą propozycją jest trenujący na co dzień w klubie Akademia Sportów Walki Wilanów Kevin Szaflarski. Pochodzący z Nowego Targu zawodnik kilkukrotnie zaliczał już campy zagraniczne w takich klubach jak Renzo Gracie Academy czy też Jackson Wink MMA. Jedyną porażkę w zawodowej karierze zdobył w swoim zawodowym debiucie z Alexandrem Cverną (7-2) zgłaszając kontuzję ręki, która uniemożliwiła mu dalszą walkę. Od tamtego czasu zanotował osiem zwycięstw z rzędu. Po raz ostatni w klatce oglądać mogliśmy go podczas gali PCF 21 w Słowacji, gdzie jednogłośnie rozprawił się z Luidem Limą (6-2). Niewątpliwe walka z Szymonem była by poważnym testem dla Kevina.

PCF 21 Kevin Szaflarski vs Luiz Fernando de Lima

#2 Michał Kita (18-11-1) – To zdecydowanie najbardziej doświadczony zawodnik z dzisiejszych kandydatów do walki z Szymonem Bajorem. ”Masakra” w swojej karierze miał okazję toczyć boje dla takich organizacji jak Bellator, M-1 Challenge czy też KSW. W przeszłości zanotował on zwycięstwa z m.in. zawodnikiem UFC Alexeyem Oleinikiem (59-13-1), doświadczonym Valentijnem Overeemem (31-32) oraz Michałem Włodarkiem (8-2). Swoje ostatnie pojedynki toczył on pod banderą organizacji Tomasza Babilońskiego, gdzie w swoich ostatnich 3 pojedynkach zanotował rekord 1-1-1. Zaczął on od zwycięstwa z powracającym do startów Arturem Głuchowskim (6-6), walkę później zremisował z Łukaszem Brzeskim (7-1-1). W swoim ostatnim boju przegrał niejednogłośną decyzją z Ednaldo Oliverią (21-6-1) na gali Babilon MMA 9 w Międzyzdrojach.

Cała walka: Michał "Masakra" KITA vs Łukasz BRZESKI | Babilon MMA

#3 Filip Stawowy (6-1) – Pochodzący z Murowanej Gośliny zawodnik to zdecydowanie najmłodszy 23 letni zawodnik ze stawki. Ma on za sobą bardzo ciekawą historię, gdyż w 2017 roku zadebiutował na zawodowych ringach z wagą prawie 140 kilogramów. Już po dwóch następnych pojedynkach zjechał z wagą do niecałych 118 kilogramów, tocząc pojedynki z takimi zawodnikami jak Filip Toe (5-3) oraz Mateusz Śledź (1-1) w ćwierćfinale turnieju RWC wagi ciężkiej. W swoim ostatnim starciu podopieczny trenera Mateusza Juskowiaka zadebiutował na gali Babilon MMA 12, gdzie już w 1 rundzie zdemolował ciosami z krucyfiksu Konrada Dziczka (3-2). Walka z Szymonem zdecydowanie była by największym sportowym wyzwaniem w karierze ”Czołga”.

Filip Stawowy vs Dawid Kobiera

Dajcie znać kto waszym zdaniem powinien zostać rywalem Szymona Bajora w walce o pas mistrzowski kategorii ciężkiej?