Walka wieczoru dzisiejszej świetnej gali KSW 54 już za nami, oznacza to także iż już po raz ostatni na Polskiej ziemi oglądać mogliśmy niepokonanego Mateusza Gamrota (17-0). Rywalem Poznańskiego ”Gamera” w tym pojedynku był doświadczony reprezentant klubu WCA Fight Team Marian Ziółkowski (21-8-1). Po pełnym 5 rundowym pojedynku sędziowie wskazali zwycięstwo reprezentanta ATT oraz Czerwonego Smoka.

RUNDA 1

Rozpoczyna od ciosu prostego Gamrot, rozbija przy pomocy niskich kopnięć w łydkę. Spokojny póki co Warszawski GoldenBoy. Dobra praca na nogach i obniżona pozycja Mariana, który szuka pojedyńczych ciosów. Lewy prosty doszedł celu, próba kontry Gamera kombinacją, lecz nie zaskoczył Ziółkowskiego. Zmienia pozycje Gamrot, szachując w stójce. Szybki Ziółkowski, i ten zasięg robi robotę. Lowkick Gamrota, prawy Mariana i okłada sierpowego Mateusz. Kombinacje lewy, lewy, prawy ale czujny jest Marian. Markowane obalenie i cios w tułów. Szybki lewy prosty Ziółkowskiego. Idzie po nogę Gamer i z łatwością obala popularnego GoldenBoya. Długie kończyny Mariana nie pozwalają jednak na dużą aktywność Mateusza. I w tej pozycji kończymy rundę pierwszą.

RUNDA 2

Kombinacja kickbokserska Ziółkowskiego otwiera rundę, kolejny lewy prosty dochodzi do głowy Poznaniaka. Próba obalenia ale piękne zejście Ziółkowskiego. Piękny lewy z zejścia, naprawdę dobrze wygląda Marian w stójce. Prawy cep Gamrota, wszedł na głowę GoldenBoya, ale ten pokazuje iż nie odczuł go. Middle-kick i lewy prosty Ziółkowskiego, i kolejny prosty, szuka Gamrot obalenia. Walka przy siatce ale szybciutko wracają na środek. Nie trafiony high-kick Gamrota. Przestrzelony prawy, ale teraz dobry prawy Gamrota i obrotówka w tułów. Daleki dystans, doskakuje Gamrot, próba kolana ale jest z góry Gamrot który idzie po skrętówkę ale inteligentna obrona Mariana. Bardzo dobry pojedynek.

RUNDA 3

Aktywna praca Gamrota w stójce, szuka Marian kopnięcia. Kopie jednak Gamrot lecz przechwycony ten middle. Nieumyślny palec w oko Gamrota i panowie walczą dalej. Idzie po nogi Mateusz, wchodzi za plecy i obija udo Ziółkowskiego. Rozbijany w klinczu Ziółkowski, ale szarpie się z Gamrotem. Powstał, lecz jeszcze nie do pełnej stójki Marian. Krok po kroku Gamrot próbuje sklejać się do pretendenta. Wyjście z łokciem Mariana i powrót do stójki. Przestrzelona obrotówka Mateusza, rusza do przodu Ziółkowski, ale bez celnego ciosu. Latającego kolano ale przechwycone przez Gamrota, ten będzie szukał klinczu ale natychmiastowo ucieka z tego były mistrz PLMMA. Ostatnie sekundy rundy i mamy koniec.

RUNDA 4

Zaczynamy dystans mistrzowski. Zajmuje środek klatki Gamrot, dobry ten prawy na barkiem. Szuka prostego Ziółkowski lecz co raz mniej już tego ciosu. Bardzo ciekawy i techniczny pojedynek na zakończenie dzisiejszej gali. Idzie po sprowadzenie Gamrot broni go Marian uciekajac pod siatkę, i ponownie musi być czujny reprezentant Warszawskiego Centrum Atletyki. Broni się Ziółkowski i zrywa klincz. Dużo spokojniejsza ta walka w stójce. Szuka Gamrot akcji, ale odskakuje Ziółkowski, który wykorzystuje dużo większy zasięg sam jednak co raz mniej atakując. I na 5 sekund przed końcem rundy obala Gamrot. Musi Marian zaryzykować w ostatniej rundzie.

RUNDA 5

Od początku rusza po nogi Gamrot ale świetna obrona Ziółkowskiego. Szuka Ziółkowski ciągle prostych, lecz wie już o tym Gamrot i nie daje się zaskakiwać. Kombinacja Gamrota zamyka pod siatką Mariana, dobry prawy z kontry. Po raz kolejny próba obalenia kończy się pracą przy siatce Gamrota, inteligentna obrona Ziółkowskiego. Ale konsekwentny w swojej pracy Mateusz Gamrot. Udane sprowadzenie Gamrota i jest zmuszony do pracy z dołu Ziółkowski. Jest Gamrot w tej walce lepszy. Koniec walki!