MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

UFC

Khamzat Chimaev i Rhys McKee otworzą kartę walk sobotniego UFC Fight Island!

Bardzo szybkie tempo startów narzucił sobie nowo podpisany przez UFC niepokonany Khamzat Chimaev (7-0). Szwedzki ”Wilk” po szybkim i bezbolesnym sobotnim zwycięstwie z Johnem Phillipsem (22-10) ma on już zaplanowe kolejne starcie. Te odbędzie się już podczas najbliższej przyszłotygodniowej gali UFC Fight Island. Tym razem otworzy on rozpiskę w starciu z pochodzącym z Irlandii Północnej Rhysem McKee’m (10-2-1). Pojedynek ten odbędzie się w dywizji półśredniej do 77 kilogramów.

Khamzat Chimaev podczas środowej gali UFC, udanie i efektownie zadebiutował w organizacji. Urodzony w Szwecji zawodnik w drugiej rundzie pojedynku poddał duszenie D’Arce Johna Phillipsa (22-10). Przed podpisaniem kontraktu z największą światową organizacją swoje boje toczył dla Brave CF. Wygrał on wszystkie cztery starcie jakie dała mu organizacja. Odnosił zwycięstwa m.in. odbierając zera z rekordu Mzwandile’a Hlongwy (5-1) oraz Ikrama Aliskerova (9-1).

Rhys McKee to pochodzący z Irlandii Północnej jeden ze sparingpartnerów Normana Parke’a (28-7-1). Przez większość swojej kariery mieszał on starty w organizacjach Cage Warriors oraz BAMMA, gdzie zdobył nawet pas mistrzowski. Stało się to w marcu 2018 roku, gdy już w 1 rundzie znokautował niepokonanego wówczas Tima Barnetta (7-4-1). W organizacji zwanej przepustką do UFC, toczył zaś pojedynki z takimi zawodnikami jak walczący niegdyś dla KSW Jefferson George (9-7) czy też Hakkon Foss (9-8).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.