Już 20 sierpnia do Polski powraca organizacja ACA. Podczas gali zobaczyć możemy m.in. Polsko-Polskie starcie pomiędzy Rafałem Haratykiem (12-3-2) a byłym pretendentem do pasa organizacji Piotrem Strusem (15-5-2). Potwierdzony mamy także występ jednego z najlepszych Polskich ciężkich Daniela Omielańczuka (23-9-1). Polak miał walczyć o tytuł, lecz finalnie będzie to pojedynek rankingowy. Wczoraj podczas wywiadu dla portaluy MyMMA.pl Baysangur Edelbiev ogłosił również występ Karola Celińskiego (17-9-1).

Baysangur Edelbiev o ACA 109 w Łodzi, walce o pas Daniela, Strus vs Haratyk i kolejnych galach

”Karol Celiński będzie walczył. Myślę, że też w najbliższym czasie ogłosimy jego przeciwnika. Niestety paru zawodników doznało kontuzji, paru zawodników się nie doleczyło.”

Karol Celiński to doświadczony już w organizacji zawodnik. Dla Czeczeńskiej organizacji stoczył on w sumie osiem pojedynków. Miał również okazję walczyć o tytuł ACA w kategorii półciężkiej. Wówczas po dobrym pojedynku w czwartej rundzie uległ mocnemu Dovletdzhanowi Yagshimuradovi (18-5-1). Poza tym w swojej barwnej karierze miał okazję walczyć z takimi zawodnikami jak Vinny Magalhaes (19-12), Vitaly Minakov (22-1) czy też mistrz KSW Tomasz Narkun (17-3). W swoim ostatnim pojedynku uległ Evgeny’emu Egemberdievowi (11-2) przez TKO w 1 rundzie starcia.

Foto: Karol Celiński Instagram