Poznaliśmy kolejne starcie, jakie przyjdzie nam zobaczyć podczas trzeciej edycji gali First Step Championship. Będzie to pojedynek pomiędzy Szymonem Wrześniem (0-0) oraz Kamilem Kałduńskim (0-2). Panowie spotkają się w umownym podwyższonym limicie kategorii półciężkiej do 100 kilogramów. Gala odbędzie się już 21 marca w Lęborku.

Kamil Kałduński to reprezentant klubu Berserkers Team Norway. Ostatni raz w klatce widzieć mogliśmy go podczas bydgoskiej gali Envio Fight Night 20. Wówczas został on poddany kimurą w pierwszej rundzie przez soldinego Dawida Kobierę (2-2). Walkę wcześniej w swoim debiucie został uduszony przez Damiana Kawęckiego (1-0), starcie to odbyło się w limicie kategorii półciężkiej.

Dla Szymon Września będzie to zawodowy debiut w formule MMA. Do pojedynku przygotowuje się w klubie BT Gym pod okiem Michała Fijałki (16-7-1). Ma na koncie jeden pojedynek w formule semi-pro, wówczas pokonał on wszystkim znanego Piotra Witczaka (0-4). Warto wspomnieć, iż jeszcze rok temu ważył on ponad 154 kilogramy, obecnie ważąc już mniej niż 107 kilogramów.