Już 16 kwietnia w Dusseldorfie odbędzie się już 9 edycja gali Elite MMA Championship. W dwóch głównych pojedynkach zobaczymy zawodników powiązanych z największą Polską organizacją. Co ciekawe obaj są bardzo dużymi faworytami.

Erko Jun (4-2) będzie bohaterem co-main eventu gali. Jego przeciwnikiem będzie Szymon Wrzesień (4-2) znany szerszej publiczności jako ”Taxi Złotówa”. Panowie zmierzą się w catchweightcie do 102 kilogramów. Bośniak w swoim ostatnim pojedynku zastopował niskimi kopnięciami Gianlucę Locicero (4-3), zaś Polak przegrał przez TKO po middle-kicku z Łukaszem Kulpą (3-2). Nic więc dziwnego, że bukmacherowie wskazują tu na wygraną reprezentant UFD Gym.

Nieco inaczej wygląda to w przypadku walki z udziałem byłego mistrza dywizji piórkowej KSW. Torres (12-5) zmierzy się z Nico Cocuccio (11-4-1), obaj zawodnicy są po porażkach, a pojedynek odbędzie się w limicie wagi lekkiej. Argentyńczyk został poddany przez solidnego Vladimira Sikicia (12-1-1) a ”Tucanao” przegrał po 5 rundowym boju z Salahdinem Parnasse’m (17-1-1), tracąc mistrzowski tytuł.