MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

UFC

Jan Błachowicz powalczy o pas mistrzowski UFC w starciu z Reyesem!

MAMY TO! Oficjalnie nasz rodak Jan Błachowicz (26-8) powalczy o pas mistrzowski organizacji UFC. Rywalem ”Cieszyńskiego Księcia” będzie ostatni pretendent Dominick Reyes (12-1). Oznacza to, iż już były mistrz Jon Jones (26-1) zwakował pas mistrzowski. Bój ten odbędzie się podczas hitowej i świetnie zapowiadającej się gali UFC 253. W walce wieczoru tego wydarzenia zobaczymy Israela Adesanye (19-0) oraz Paulo Costę (13-0).

Jan Błachowicz obecnie jest na fali 3 zwycięstw z rzędu. Po raz ostatni oglądać mogliśmy go na gali w Rio Rancho, gdzie ciężko znokautował Coreya Andersona (13-5). Wcześniej po ciężkim boju wypunktował doświadczonego ”Jacare” Ronaldo Souzę (26-8) na gali w Brazylii, oraz ustrzelił w pięknym stylu Luke’a Rockholda (16-5). Z mocniejszych zwycięstw warto także wspomnieć o zrewanżowaniu się Jimiemu Manuwie (17-6) oraz jednogłośnym pokonaniu Jareda Cannoniera (13-4).

Dla Dominicka Reyesa będzie to drugie z rzędu podejście do walki mistrzowskiej. W swoim ostatnim pojedynku dał mocny, wyrównany i według wielu wygrany bój z byłym championem Jonem Jonesem (26-1). Drogę do tej walki utorowało mu sześć kolejnych zwycięstw z rzędu pod banderą UFC. Ofiarą Devastatora padali m.in. były mistrz wagi średniej Chris Weidman (15-5), twardego Ovince’a St. Preux (24-14) oraz mocnego Jareda Canonniera (13-4).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.