MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

Babilon MMA

Jakub Kamieniarz przed Babilon MMA 14: ”Walka skończy się w parterze”

Piotr „Pepis” Przepiórka (4-4) jest znakomitym zapaśnikiem, a Jakub Kamieniarz (8-6) też świetnie czuje się na macie i wygrywa głównie za pomocą duszeń i dźwigni. Do walki tych fighterów dojdzie 26 czerwca na gali Babilon MMA 14 w studiu telewizyjnym. W pojedynku wieczoru Paweł Pawlak (15-4-1) spotka się z Filipem Tomczakiem (7-1).

”Walka skończy się prędzej czy później w parterze i chociaż moją ulubioną płaszczyzną rywalizacji jest stójka, to brazylijskie ju-jitsu również musiałem polubić. Praktycznie każdy rywal chce mnie sprowadzić do parteru. W zapasach będzie miał przewagę Piotrek Przepiórka, jednak na nogach i w ju-jitsu myślę, że technicznie jestem znacznie lepszy” – mówi Jakub Kamieniarz, który walczył na KSW, a teraz zadebiutuje na gali Tomasza Babilońskiego.

Jakub Kamieniarz wygrał 4 z 5 ostatnich pojedynków. Przegrał tylko z niepokonanym Cezarym Kęsikiem. Prywatnie mieszka w Kościanie, a cały czas trenuje w Kohorcie Poznań u Grzegorza Waligóry.

”Jest ojcem moich sukcesów. Trenuję także brazylijskie ju-jitsu z Robertem Zyfertem oraz od niedawna u Konrada Śmieszka z Gold Team Grodzisk Wlkp. W przygotowaniach metodycznych pomagają Michał Krawczyk i Paweł Kochański z Move and Fight. Z Michałem dodatkowo szlifuję mój boks. Resztę przygotowań mam w Alliance Kościan, który prowadzą moi dobrzy znajomi z młodych lat Dawid Słoma i Adam Ruszkiewicz” – przyznaje zawodnik, który pracuje jako trener personalny w Poznaniu, Kościanie, Śmiglu i Lesznie.

Poznaniak ma dobre zdanie na temat swojego najbliższego przeciwnika Piotra Przepiórki.

”Przypomina trochę stylem Adama Ugorskiego oraz Aslambeka Arsamikowa, z którym ostatnio wygrałem. Piotr to świetny zapaśnik, na pewno będzie w znakomitej formie fizycznej. W walce MMA będzie dla mnie sporym wyzwaniem, lecz jestem pewny siebie i swojego zwycięstwa” – podsumowuje Kuba Kamieniarz.

Gala Babilon MMA 14 będzie kolejną studyjną imprezą organizacji kierowanej przez Tomasza Babilońskiego. Odbędzie się 26 czerwca. Transmisja telewizyjna na kanałach grupy Polsat.

Fragment Informacji Prasowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.