Piotr „Pepis” Przepiórka (4-4) jest znakomitym zapaśnikiem, a Jakub Kamieniarz (8-6) też świetnie czuje się na macie i wygrywa głównie za pomocą duszeń i dźwigni. Do walki tych fighterów dojdzie 26 czerwca na gali Babilon MMA 14 w studiu telewizyjnym. W pojedynku wieczoru Paweł Pawlak (15-4-1) spotka się z Filipem Tomczakiem (7-1).

”Walka skończy się prędzej czy później w parterze i chociaż moją ulubioną płaszczyzną rywalizacji jest stójka, to brazylijskie ju-jitsu również musiałem polubić. Praktycznie każdy rywal chce mnie sprowadzić do parteru. W zapasach będzie miał przewagę Piotrek Przepiórka, jednak na nogach i w ju-jitsu myślę, że technicznie jestem znacznie lepszy” – mówi Jakub Kamieniarz, który walczył na KSW, a teraz zadebiutuje na gali Tomasza Babilońskiego.

Jakub Kamieniarz wygrał 4 z 5 ostatnich pojedynków. Przegrał tylko z niepokonanym Cezarym Kęsikiem. Prywatnie mieszka w Kościanie, a cały czas trenuje w Kohorcie Poznań u Grzegorza Waligóry.

”Jest ojcem moich sukcesów. Trenuję także brazylijskie ju-jitsu z Robertem Zyfertem oraz od niedawna u Konrada Śmieszka z Gold Team Grodzisk Wlkp. W przygotowaniach metodycznych pomagają Michał Krawczyk i Paweł Kochański z Move and Fight. Z Michałem dodatkowo szlifuję mój boks. Resztę przygotowań mam w Alliance Kościan, który prowadzą moi dobrzy znajomi z młodych lat Dawid Słoma i Adam Ruszkiewicz” – przyznaje zawodnik, który pracuje jako trener personalny w Poznaniu, Kościanie, Śmiglu i Lesznie.

Poznaniak ma dobre zdanie na temat swojego najbliższego przeciwnika Piotra Przepiórki.

”Przypomina trochę stylem Adama Ugorskiego oraz Aslambeka Arsamikowa, z którym ostatnio wygrałem. Piotr to świetny zapaśnik, na pewno będzie w znakomitej formie fizycznej. W walce MMA będzie dla mnie sporym wyzwaniem, lecz jestem pewny siebie i swojego zwycięstwa” – podsumowuje Kuba Kamieniarz.

Gala Babilon MMA 14 będzie kolejną studyjną imprezą organizacji kierowanej przez Tomasza Babilońskiego. Odbędzie się 26 czerwca. Transmisja telewizyjna na kanałach grupy Polsat.

Fragment Informacji Prasowej