Już 29 maja odbędzie się hitowa gala Babilon MMA 13: Live in Studio. Póki co poznaliśmy sześć starć, które odbędą się właśnie podczas tego wydarzenia. W walce wieczoru ujrzymy starcie w kategorii ciężkiej pomiędzy rozpędzonym zwycięstwami reprezentantem Artnoxu Łukaszem Brzeskim (7-1-1), a świetnym parterowcem ze Szczecina Michałem Piwowarskim (3-1). ”Piwo” to utytułowany grappler, który dwa ze swoich trzech zwycięstw kończył przez poddania. W swoim ostatnim boju poddał ezekielem w 3 rundzie Marcina Kalatę (1-1). Starcie to było ćwierćfinałem turnieju wagi ciężkiej RWC. Reprezentant klubu Kotwica MMA pod banderą Babilon MMA walczył trzykrotnie, a po raz ostatni podczas gali w Wieliczce. Wtedy też wypuntkował jednogłośnie byłego zawodnika UFC Ednaldo Oliveirę (21-6-1).

W co-main evencie gali zobaczymy walkę w wadze półciężkiej w którym na przeciw siebie staną niepokonany reprezentant klubu Berserkers Team Łukasz Sudolski (6-0) oraz pochodzący z Białegostoku Piotr Kalenik (7-4). ”Pcheła” dla organizacji Babilon MMA walczył czterokrotnie zwyciężając wszystkie pojedynki, z czego tylko raz poprzez decyzję. W swoim ostatnim starciu zdemolował Michała Gutowskiego (9-11) na gali FEN 27 w Szczecinie. ”Białostockiego Hulka” po raz ostatni w klatce oglądać mogliśmy podczas gali Runda 9 w Białogardzie. Wówczas po kapitalnym 3 rundowym pojedynku przegrał decyzją sędziowską z Marcinem Łazarzem (12-7).

W kolejnym starciu zmierzą się czołowi polscy zawodnicy kategorii koguciej. Trenujący w klubie Czerwony Smok Poznań Piotr Kamiński (5-3) oraz reprezentant klubu WCA Fight Team Sylwester Miller (8-3). ”Bodzio” w organizacji Tomasza Babilońskiego zadebiutował podczas gali w Międzyzdrojach. Wtedy też poddał już w 1 rundzie faworyzowanego Piotra Wróblewskiego (5-4). W swoim ostatnim starciu znokautował w 10 sekund Brazylijczyka Roberto Virgulino (2-4). Warszawiak ostatnie boje toczył pod banderą organizacji Armia Fight Night. Zadebiutował w walce o szablę mistrzowską gdzie przegrał przez TKO w 1 rundzie z niepokonanym Patrykiem Surdynem (5-0), a w drugim i ostatnim pojedynku poddał już w 1 rundzie Dawida Pasternaka (8-5).

W innych pojedynkach zmierzą się ze sobą w kategorii piórkowej Michał Folc (4-2) z Piotrem Kacprzakiem (2-2) oraz Patryk Kaczmarczyk (2-0) z Krystianem Krawczykiem (4-2). W wadze lekkiej zobaczymy byłego zawodnika organizacji KSW Mariusza Mazura (5-1), który zmierzy się ze świetnym kickbokserem Sebastianem Rajewskim (7-5). Pochodzący z Leszna zawodnik aktualnie posiada serię dwóch zwycięstw z rzędu z Pawłem Jóźwiakiem (6-4) oraz Kacper Koziorzębskim (5-2). Reprezentant klubu Czerwony Smok w ostatnim pojedynku brutalnie znokautował Macieja Kierzkowskiego (2-3) podczas gali Armia Fight Night 7.