Wczoraj w Norwich odbyła się 27 edycja gali Contenders. Co-main eventem gali było starcie o pas kategorii słomkowej kobiet pomiędzy Eweliną Wóźniak (3-0) i Karoliną Wójcik (5-2). Pojedynek po pięciu rundach zwyciężyła reprezentantka Czerwonego Smoka, niejednogłośnie pokonując mistrzynię EFC.

Dla Eweliny Woźniak, było to zdecydowanie najcenniejsze zwycięstwo w zawodowej karierze. Wcześniej przed czasem odprawiała Kinge Jędrasik (1-1) oraz Anitę Bekus (2-1). Oprócz tego ma także za sobą bogatą karierę amatorską. Toczyła tam boje m.in. z Aleksandrą Rolą (3-0) czy też doświadczoną Hanną Gujwan (1-4).

Karolina Wójcik to mistrzyni organizacji EFC. Pas zdobyła w grudniu ubiegłego roku pokonując na punkty niepokonaną do tamtej walki, Chiarę Penco (4-1). Walkę później wypunktowała Roberte Zocco (3-3). Porażka z Eweliną była jej pierwszą od października 2018 roku.

”Ciężki pojedynek. Ewelina pokazała charakter i to, że może walczyć na dystansie pięciu rund. Bardzo cenne doświadczenie dla niej i zwycięstwo nad tak trudną rywalką jaką jest Wójcik daje powody do radości. Teraz odpoczynek, nastepnie wracamy do treningów i mam nadzieje, że wracamy na początku roku.” – skomentował dla nas menadżer Eweliny, Przemek Kosiński.