MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

Contenders

Ewelina Woźniak wypunktowała Karolinę Wójcik i została mistrzynią Contenders Norwich!

Wczoraj w Norwich odbyła się 27 edycja gali Contenders. Co-main eventem gali było starcie o pas kategorii słomkowej kobiet pomiędzy Eweliną Wóźniak (3-0) i Karoliną Wójcik (5-2). Pojedynek po pięciu rundach zwyciężyła reprezentantka Czerwonego Smoka, niejednogłośnie pokonując mistrzynię EFC.

Dla Eweliny Woźniak, było to zdecydowanie najcenniejsze zwycięstwo w zawodowej karierze. Wcześniej przed czasem odprawiała Kinge Jędrasik (1-1) oraz Anitę Bekus (2-1). Oprócz tego ma także za sobą bogatą karierę amatorską. Toczyła tam boje m.in. z Aleksandrą Rolą (3-0) czy też doświadczoną Hanną Gujwan (1-4).

Karolina Wójcik to mistrzyni organizacji EFC. Pas zdobyła w grudniu ubiegłego roku pokonując na punkty niepokonaną do tamtej walki, Chiarę Penco (4-1). Walkę później wypunktowała Roberte Zocco (3-3). Porażka z Eweliną była jej pierwszą od października 2018 roku.

”Ciężki pojedynek. Ewelina pokazała charakter i to, że może walczyć na dystansie pięciu rund. Bardzo cenne doświadczenie dla niej i zwycięstwo nad tak trudną rywalką jaką jest Wójcik daje powody do radości. Teraz odpoczynek, nastepnie wracamy do treningów i mam nadzieje, że wracamy na początku roku.” – skomentował dla nas menadżer Eweliny, Przemek Kosiński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.