MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

ONE

Eddie Alvarez podejmie się Iuriego Lapicusa na gali ONE Championship!

Już w kwietniu do klatki ONE Championship po raz trzeci wejść ma były champion UFC kategorii lekkiej Eddie Alvarez (30-7). Rywalem ”Króla Podziemia” zostać ma ciekawy Iuri Lapicus (14-1). Zwycięzca tego pojedynku na pewno zbliży się do mistrzostwa Azjatyckiej organizacji, a papierowym faworytem wydaje się jednak reprezentant Stanów Zjednoczonych.

Eddie Alvarez w największej azjatyckiej organizacji zderzył się ze ścianą. W jego debiucie już w 4 minucie został ciężko znokautowany przez Timofeya Nastyukhina (14-4). W ostatnim pojedynku jednak się odbudował szybko poddając Eduarda Folayanga (22-10). Warto także wspomnieć iż ”The Underground King” to były mistrz UFC w wadze lekkiej, trofeum to stracił w 2016 roku po porażce z Conorem McGregorem (22-4).

Iuri Lapicus w ostatnim pojedynku został zatrzymany przez mocnego Christiana Lee (14-3). Wcześniej jednak dwukrotnie, niezwykle efektowny Mołdawianin poddawał swoich rywali. Jego łupem padli doświadczony Marat Gafurov (18-3) oraz Shannon Wiratchai (10-6). Potencjalne zwycięstwo nad byłym zawodnikiem UFC z pewnością wyniesie Lapicusa w górę i kto wie może da mu szansę walki o pas.

WSTĘPNY TYP: Eddie Alvarez przez TKO w 1 rundzie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.