MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

Babilon MMA FEN

Dwa pasy na szali, czyli Rutkowski kontra Zieliński na podziemnej gali Babilon MMA 10!

Dziś poznaliśmy hitowe starcie kategorii piórkowej w Polsce. W wyniku fuzji organizacji Babilon MMA oraz FEN zobaczymy walkę pomiędzy Danielem Rutkowskim (8-2), a Adrianem Zielińskim (19-8). Stawką pojedynku będą pasy mistrzowskie oby dwu organizacji, a gala odbędzie się 26 października w Wieliczce.

Popularny ”Rutek” dla organizacji Tomasza Babilońskiego stoczył cztery pojedynki. Pas mistrzowski zdobył w maju tego roku demolując w 3 rundzie Damiana Zorczykowskiego (6-4). Wcześniej odprawiał takich zawodników jak Łukasz Rajewski (8-6) czy Aleksander Georgas (9-6).

Adrian Zieliński to niegdyś czołowy polski zawodnik kategorii lekkiej. To właśnie w tej kategorii odnosił mocne zwycięstwa dla czeczeńskiej organizacji ACB pokonując m.in. Ustarmagomeda Gadzhidaudova (10-5) oraz Rasula Edieva (8-4). Jednak po serii porażek zmienił kategorie wagową na niższą i podpisał kontrakt z FEN, dla której odniósł już dwa mocne zwycięstwa. Ostatnie TKO nad znanym polskiej publiczności ”Jacarezinho” (30-12-1) dało mu mistrzowski tytuł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.