Jak podaje portal MMAPudelek podczas gali KSW 56 zobaczymy iście ciekawy SuperFight. Zobaczymy w nim legendę i weterana Polskiej sceny MMA Michała Materlę (29-7) oraz mistrza kategorii półśredniej organizacji, Roberto Soldicia (17-3). Dla ”Cipao” byłby to szybki powrót, gdyż podczas odbywającej się niedawno gali KSW 55 Aleksandar Ilicia (12-4).

Michał Materla to bezsprzeczna legenda MMA w naszym kraju. Pas największej polskiej organizacji zdobył on w maju 2012 roku podczas gali KSW 19. Wtedy też po kapitalnej walce zwyciężył większościową decyzją sędziów z Jayem Silvą (12-13-1). Trofeum mistrzowskie dzierżył aż do listopada 2015 roku, gdzie stracił je w walce z fenomenalnym Mamedem Khalidovem (34-7-2). Od tamtego czasu zwyciężył pięc z siedmiu ostatnich pojedynków. Porażki odnosił jedynie z obecnym czempionem wagi średniej Scottem Askhamem (19-4).

Roberto Soldic z największą polską organizacją przywitał się w grudniu 2017 roku na gali KSW 41 w Katowicach. Wtedy też wskakując w zastępstwo na nieco ponad tydzień przed galą zdeklasował ówczesnego championa Borysa Mańkowskiego (20-8). Od tamtego czasu przegrał tylko raz z Afrykanerem Dricusem Du Plessisem (14-2), któremu jednak zrewanżował się już walkę później. Zwyciężał natomiast z takimi zawodnikami jak Vinicius Bohrer (16-8) i Krystian Kaszubowski (8-1), kończąc ich już w 1 rundach. W swoim ostatnim pojedynku wypunktował jednogłośnie Michała Pietrzaka (8-4).