Jak informuje portal InTheCage.pl długo wyczekiwany przez fanów transfer do największej Polskiej organizacji właśnie się sfinalizował. Mowa tu o angażu Daniela Omielańczuka (25-12-1). Zawodnik WCA Fight Team w swoim debiucie ma zmierzyć się z twardogłowym Ricardio Praselem (12-3).

Fighter z Polski to weteran europejskiej sceny sportów walki, a ostatnie lata kariery spędził pod banderą rosyjskiego ACA. Przygodę z tą organizacją zakończył z 10 starciami, zdobywając rekord 6-4. Niestety dwie ostatnie walki nie poszły po jego myśli, przed czasem skończył go ex-champion Evgeny Goncharov (16-3), a ostatnio decyzją sędziów odprawił go znacznie mniej doświadczony Adam Bogatyrev (8-3). Ostatnie zielone oczko na Sherdogu w karierze ”Omielana” to kwiecień 2021 roku i ACA 122, wtedy też odprawił Daniela Jamesa (13-6-1) na pełnym dystansie.

Brazylijski Niemiec to parterowiec i to właśnie w tej płaszczyźnie czuje się jak ryba w wodzie. W ostatnim starciu zadebiutował dla największej Polskiej organizacji ubijając w 2 rundzie wykończonego Michała Kitę (21-14-1). Prasel cechuje się również dużą odpornością na ciosy, co już kilkukrotnie w karierze udowadniał. W swoim rekordzie ma przewalczone 3 rundowe walki z m.in. Mikhailem Mokhnatkinem (14-5-2) oraz Ante Deliją (19-5). Z ciekawostek w 2019 roku walczył o kontakt z UFC biorąc udział w popularnym ”Contenderze”, nie udało mu się to jednak i zanotował jedyną do tej pory porażkę przed czasem.