MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

RIZIN

DONIESIENIA: Jiri Prochazka podejmie Ivana Shtyrkova na gali RIZIN 19!

Wszystko wskazuje na to iż na japońskiej gali RIZIN 19 dojdzie do pojedynku pomiędzy Jirim Prochazką (23-4-1) a niepokonanym Ivanem Shtyrkovem (17-0). Stawką walki ma być pas mistrzowski RIZIN w kategorii do 93 kilogramów. Gala odbyć się ma 12 października w Osace.

Pas mistrzowski japońskiej organizacji należy do Prochazki. Zdobył go on w swoim ostatnim pojedynku. Znokautował wówczas w finałowej fazie walki ”King Mo” (21-9), rewanżując mu się za porażkę z 2015 roku. W swojej bogatej karierze pokonywał m.in. Satoshiego Ishiiego (22-9-1), Darko Stosica (13-3) czy też polaka Michała Fijałkę (16-7-1).

Ivan Shtyrkov większość walk w swojej karierze stoczył dla rosyjskiej organizacji RCC. Pokonał tam m.in. polskiego byłego mistrza BAMMA Marcina Łazarza (11-7). Jego najcenniejsze zwycięstwo w karierze to zdecydowanie pokonanie obecnego króla KSW w wadze ciężkiej Phila De Friesa (17-6). W kwietniu miał zadebiutować dla amerykańskiego giganta, jednak rozwiązał on umowę za porozumieniem stron.

https://twitter.com/asjischingon/status/1163553126592536576

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.