Jak udało nam się dowiedzieć na gali UFC 243, dojdzie do pojedynku pomiędzy Alem Iaquintą (14-5) a Danielem Hookerem (18-8). Gala odbędzie się 5 października w Melbourne w Australii. Informacje podało ESPN a walka ma zostać podpisana w najbliższych dniach.

Al Iaquinta w ostatnim pojedynku uległ na pełnym dystansie ”Cowboyowi” Donaldowi Cerrone (36-12). Wcześniej pokonał faworyzowanego Kevina Lee (17-5) w walce wieczoru gali UFC on FOX 31. W swojej karierze toczył także pojedynek, którego stawką był pas kategorii lekkiej UFC. Został wówczas wypunktowany przez obecnego championa Khabiba Nurmagomedova (27-0). Pojedynek wziął w zastępstwie na kilka dni przez walką.

Dan Hooker w ostatniej walce brutalnie znokautował Jamesa Vicka (13-4), i za to skończenie został nagrodzony bonusem za występ wieczoru. Jedyną porażkę w ostatnich sześciu pojedynkach zadał mu mocny Edson Barboza (20-7). Przy tym odnosił zwycięstwa z takimi przeciwnikami jak Gilbert Burns (16-3) czy Marc Diakiese (13-3). Aż 17 z 18 pojedynków kończył przez czasem, pokazuje to iż jest efektywnie walczącym zawodnikiem.

Zapowiada się bardzo efektowny pojedynek!

Źródło : ESPN