Wczoraj poznaliśmy kolejne starcie z karty walk gali Gladiator Arena 13. Będzie to starcie pomiędzy Damianem Ostępem (1-2) a debiutującym Pawłem Piłatem (0-0). Pojedynek odbędzie się w podwyższonym limicie kategorii średniej do 86 kilogramów, gala już 26 października w Pyrzycach.

Dla Damiana Ostępa będzie to powrót po porażce z rąk Radosława Paczuskiego (2-0) z gali ACA 96. W zawodowej karierze zadebiutował on również na Pyrzyckiej gali Gladiator Arena. Podczas dwunastej edycji znokautował w 2 rundzie, Piotra Drozdowskiego (1-3) z Warszawskiego Centrum Atletyki. Walkę później uległ jednak bardziej doświadczonemu Maksymowi Potapowowi (4-2-1) przez techniczny nokaut. Jest to zawodnik wywodzący się ze sportów stójkowych, a jednym z jego największych osiągnięć jest zdobycie pasa mistrzostw świata w K-1 federacji WFMC.

O Pawle Piłacie wiemy nie wiele. Do pojedynku przygotowuje się w klubie Juggernaut Gold Team Szczecin, a ten pojedynek będzie jego powrotem do sportów walki. Mimo iż to jego debiut w sztukach mieszanych, to w przeszłości mierzył się w formule K-1. W tej formie walki nie zanotował porażki.