Już w piątek w Manchesterze odbędzie się gala Cage Warriors 113. Podczas wydarzenia dojdzie do jednej walki o pas mistrzowski organizacji. W walce wieczoru zobaczymy zaś starcie niedoszłej gali UFC w Londynie. Zmierzą się w nim Darren Stewart (11-4) oraz ”Polski Rzeźnik” Bartosz Fabiński (14-3). Typować ją ze mną bedzię Tomek Szukała oraz Polski zawodnik lekkiej i półśredniej Mateusz Wojtkowiak. Zapraszamy do zapoznania się z naszym typami.

Darren Stewart (11-4) vs Bartosz Fabiński (14-3)

Kewin: Powrót ”Rzeźnika” który swój pojedynek miał toczył podczas odwołanej gali UFC w Londynie. Ostatecznie jednak nowym rywalem Polaka będzie Darren Stewart a starcie to odbędzie się w limicie kategorii średniej na gali Cage Warriors. Dla trenującego w WCA Polaka będzie to powrót po pierwszej porażce w UFC z rąk Michaela Prazeresa. Jego Angielski oppontent zaś wypunktował ostatnio niepokonanego mocnego w płaszczyźnie zapaśniczej Derona Winna. Myślę, że dobra obrona zapaśnicza i przewaga siłowa Anglika może wziąć górę i po 3 rundach to jego ręka powędruje do góry. Jednak wygrana Polaka na punkty wcale mnie nie zdziwi. TYP: Darren Stewart przez decyzję sędziów.

Tomek: Walka zastępcza dla obu zawodników. Obaj zawodnicy mieli zawalczyć na gali UFC jednak koronawirus pokrzyżował ich plany. Mało tego obaj zawodnicy pierwotnie mieli walczyć z innymi rywalami. W tej walce wagą powinien przeważać anglik, ponieważ walczy w wyższej kategorii wagowej, jednak zawodnicy są tego samego wzrostu a przewagę zasięgu posiada Polak. Obaj zawodnicy rzadko kończą walki przed czasem, więc wydaje mi się że pojedynek ten będzie trwał pełen dystans. Jeżeli Bartosz Fabiński poradzi sobie z siłą anglika to zwycięży przez decyzje sędziowską. TYP: Bartosz Fabiński przez decyzje sędziów.

Mateusz: Oczywiście mój typ to Bartek z wiadomych przyczyn, ale nie będzie to łatwa walka ponieważ Stewart ma czym uderzyć w stójce i również z ground and pound. Myślę jednak, że po tak długiej przerwie ”The Butcher” jest głodny zwycięstwa i wygra przez decyzję. TYP: Bartosz Fabiński przez decyzje sędziów.

(C) Mason Jones (8-0) vs Joe McColgan (6-2-1)

Kewin: Pojedynek o wakujący pas kategorii lekkiej Cage Warriors. W czerwonym narożniku do oktagonu wejdzie pogromca Kacpra Formeli, młody i niepokonany Mason Jones. Przeciwnikiem reprezentanta Walii będzie ”SBG Hunter” Joe McColgan. Jego przewagą będą na pewno warunki fizyczne, gdyż jest nieco wyższy oraz posiada lepszy zasięg od Jonesa. Myślę jednak, iż większymi umiejętnościami obdarzony jest ”Dragon” i to jego typuje w tym starciu. Stawiam że znokautuje on zmęczonego już Irlandczyka w rundach mistrzowskich, lecz jeśli starcie zakończy się na pełnym dystansie również nie będę zdziwiony. TYP: Mason Jones przez TKO w 5 rundzie.

Tomek: Walka o pas dywizji lekkiej Cage Warriors. Z jednej strony Walijczyk kontra obiecujący Anglik. Obaj zawodnicy to weterani gal Cage Warriors. Joe McColgan 2 razy z swojej karierze musiał uznać wyższość swojego przeciwnika przegrał raz decyzją i raz bardzo szybko w 1 rundzie. Wydaje mi się, że pas jednak trafi do niepokonanego Jonesa który ubije McColgana pod koniec pojedynku. TYP: Mason Jones przez TKO w 4 rundzie.

Mateusz: Co do tego starcia myślę, że obejrzymy ciekawy pojedynek, który wygra Mason Jones. Starcie to może zakończyć w drugiej rundzie przez TKO, chociaż polecam rozwagę bo McCollgan tez umie zaskoczyć. TYP: Mason Jones przez TKO w 2 rundzie.

Paddy Pimblett (14-3) vs Decky Dalton (11-4)

Kewin: Ciekawie zapowiadający się pojedynek pomiędzy byłym mistrzem kategorii piórkowej organizacji Paddy’m Pimblettem oraz będącym na ścieżce zwycięstw Decky’m Daltonem. Ex champion do klatki powraca po ponad półtora rocznej przerwie, lecz mimo to jest on dużym faworytem w starciu ”Irlandzim Diamentem”. Świadczyć może o tym zwycięstwo z takim zawodnikiem jak Julian Erosa, który w finale TUF-a pokonał naszego ”Zombiaka” Marcina Wrzoska. TYP: Paddy Pimblett przez poddanie w 1 rundzie.

Tomek: Zwycięzca tego pojedynku może być następnym przeciwnikiem w obronie pasa wygranego pojedynku Jones kontra McColgan. Dalton posiada serię 4 wygranych z rzędu gdzie aż 3 razy wygrał przed czasem i również 3 te walki skończył poddaniami. Pimblett to świetny parterowiec który na 14 zwycięstw zakończył 11 walk przed czasem aż 6 zakończył przez poddanie. Trafiła kosa na kamień. Pimblett przegrał w swojej karierze 3, raz przed czasem przez poddanie na początku swojej kariery. Natomiast Dalton swoją ostatnią porażkę odniósł przez poddanie i myślę, że parter może być kluczem do zwycięstwa Pimbletta w tym pojedynku, lecz wydaje mi się że ten pojedynek dotrwa do decyzji sędziowskiej ale nie zdziwiłbym się gdyby skończył się przed czasem. TYP: Paddy Pimblett przez decyzje sędziów.

Mateusz: W tej walce na pewno będzie niezły młyn. Nie zaryzykuje dużo jeżeli powiem ze Pimblett wygra to w pierwszej rundzie i myślę, że będzie to poddanie. Paddy miał kiedyś bić się z moim klubowym kolega i w tamtym czas obserwowałem go trochę. Jest to ciekawy zawodnik. TYP: Paddy Pimblett przez poddanie w 1 rundzie.

Nathan Jones (13-9) vs David Bear (8-1)

Kewin: Starcie w kategorii półśredniej z udziałem zawodnika, który wcale nie tak dawno znokautował Pawła Kiełka na jednej z gal Brave CF, David Bear bo o nim tu mowa moim zdaniem jest zdecydowanym faworytem tego starcia. Jego angielski przeciwnik w ostatnich dwóch pojedynkach odnosił zwycięstwa lecz zawodnicy których podejmował nie prezentowali poziomu zbliżonego do Francuza. TYP: David Bear przez poddanie w 2 rundzie.

Tomek: Pogromca Pawła Kiełka kontra weteran angielskich gal. David Bear nokautuje i poddaje swoich przeciwników. Natomiast Nathan Jones ostatnio wygrał 2 walki z rzędu przez decyzje oraz poddanie, lecz to nie byli rywale wysokich lotów. Gdy Nathan Jones walczył z lepszymi rywalami to przegrywał te walki przed czasem i wydaje mi się, że w tej walce będzie podobnie. TYP: David Bear przez poddanie w 2 rundzie

Mateusz: Powiem krótko myślę, że doświadczenie Nathana Jonesa da mu zwycięstwo około 3 rundy przez poddanie. TYP: Nathan Jones przez poddanie w 3 rundzie.