MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

Bellator

Były mistrz PLMMA zmierzy się z byłym zawodnikiem UFC w walce wieczoru Bellator 233!

Właśnie poznaliśmy walkę wieczoru gali Bellator 233. Zmierzą się w niej były mistrz organizacji PLMMA Costello van Stennis (12-1). A jego przeciwnikiem będzie były zawodnik UFC oraz weteran organizacji Bellator John Salter (16-4). Gala odbędzie się 8 listopada w Oklahomie.

Costello van Steenis pas polskiej organizacji zdobył w marcu 2017 roku. Wówczas na inauguracyjnej gali PLMMA w telewizji Puls wygrał przed czasem z Marcinem Naruszczką (19-9-2), przegrywając tym jego passę sześciu zwycięstw z rzędu. Tym zwycięstwem wywalczył sobie kontrakt z Bellatorem, dla którego stoczył już cztery pojedynki. W ostatniej walce odprawił mocnego Mike’a Shipmana (13-2). Wcześniej wypunktował Chrisa Honeycutta (11-3), oraz kończył w pierwszych rundach Kevina Fryera (7-3) oraz Steve’a Skrzata (7-10).

John Salter to były zawodnik amerykańskiego giganta, dla którego stoczył trzy pojedynki. Jednak od ponad trzech lat toczy boje dla Bellatora. W siedmiu stoczonych tam pojedynkach, przegrał tylko raz z Rafaelem Lovato (10-0). Wygrywał za to z m.in. Jasonem Radcliffe’m (15-7) oraz Kendallem Grove’m (23-18).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.