MMAfists.pl

Dawka informacji ze świata MMA

Bellator

Bellator 253: Jason Jackson siłowo zdominował Bensona Hendersona! [WIDEO]

Nieudany debiut w nowej półśredniej dywizji zanotował weteran organizacji UFC Benson Henderson (28-10). Popularny ”Smooth” jednogłośną decyzją sędziów uległ solidnemu graczowi wagi do 77 kilogramów Bellatora Jasonowi Jacksonowi (13-4). Wszyscy sędziowie jednogłośnie wskazali na zwycięstwo Jamajczyka stosunkiem (3x 30-27).

Większość pierwszej rundy był to stricte kickbokserski bój. Panowie często używali kopnięć, a Jackson umiejętnie spychał Amerykanina na siatkę tam częstując go ciosami. Henderson zaś bardzo mocno bazował na kopnięciach w tułów, zaliczył także dwie nieudane próby sprowadzenia. W drugiej odsłonie starcia Benson zaczął otwierać się w stójce. Próbował kopnięć frontalnych, high-kicków oraz zaczął wywierać presję. Szukał sprowadzenia, lecz reprezentant Jamajki umiejętnie go przesweepował a w dalszej fazie rundy sam go obalił, wtedy sytuacja się odwróciła a z góry był ”Smooth”. Runda zakończyła się udanym sprowadzeniem Jacksona na 10 sekund przed jej końcem. W ostatniej fazie pojedynku widać było przewagę siłową oraz kondycyjną Jacksona, Henderson często przestrzelał kopnięciami po czym lądował na plecach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Założyciel Portalu oraz naczelny redaktor. Zainteresował się MMA przy okazji pierwszej gali KSW w klatce (KSW 27), dzięki temu wydarzeniu na bieżąco śledzi wszystkie gale zarówno w Polsce jak i za granicą. Od początku poczuł, że ten sport będzie jego pasją. Największy polski fan Sebastiana Przybysza. Bardzo szanuje zawodników, którzy nie kalkulują i po prostu ''idą na bitkę''.