Już w piątek gala Babilon MMA 29 z udziałem m.in. Piotra Kacprzaka (7-3) i Damiana Zorczykowskiego (8-5). Gala zapowiada się dosyć ciekawie i dziś zagłębimy się nieco i wytypujemy starcia na których można będzie zarobić.

Tak prezentuje się dotychczasowa oferta, nie jestem pewien czy będzie ona rozwinięta o rundy, ale na wszelki wypadek również tego typu bety wam przedstawię.

Zaczynamy od dołu i dwóch pojedynków semi-pro. Pierwszą walkę bym pominął bo o Panach wiemy bardzo mało. Drugie starcie to natomiast dosyć ciekawy bet w postaci Huberta Wybierały po kursie 1.48. Dlaczego on? Hubert to jeden z największych prospektów w kategorii 66 kg amatorów w PL. Ma obycie z publiką bo walczył już na galach Babilon oraz FEN. Dał bardzo bliską walkę z mocnym walczącym już zawodowo Gracjanem Misiem oraz zdominował również duży talent Oliwiera Filipiaka. Dla jego przeciwnika będzie to debiut semi-pro, więc to reprezentant Czerwonego Smoka musi być tutaj faworytem.

TYP Bukmacherski: Hubert Wybierała – 1.48 🟢

Nie będę się rozwodził nad pojedynkami Tymoteusza Łopaczyka oraz Łukasza Siwca bo obaj są dużymi faworytami i te starcia z pewnością wygrają. Jeśli chcecie podbić sobie kupon jest to jakaś opcja.

Teraz czas na fajną opcję na zarobek bo co prawda nie jest to żaden pewniak ale kurs 3,15 na zwycięstwo Szymona Rakowicza wydaje się naprawdę w porządku. Rakowicz mimo rekordu to naprawdę konkretny zawodnik. Jest bardzo silny fizycznie i mocny w obszarze zapaśniczym co może sprawić trochę problemów wywodzącemu się ze stójki Karolowi Kutyle. Jego największym minusem, który wywnioskować można z jego starć to kondycja, która nie jest też jakimś konikiem Kutyły. Widzę tu scenariusz w którym Szymon tłamsi zapasami Karola i wygrywa 2 rundy na kartach sędziowskich a ogromny kurs tym bardziej prosi się aby to zagrać. Oczywiście ”Tajski Rzeźnik” stójkowo może zdominować Szymona, również jest to prawdopodobny scenariusz na to starcie, więc dla osób które nie chcą ryzykować to w razie rozszerzenia oferty, zalecam zagranie +1,5 rundy w tym pojedynku.

TYP Bukmacherski: Szymon Rakowicz – 3.15 / + 1,5 rundy 🔴/🟢

Walkę Damiana Zuby z Gracjanem Wyroślakiem też bym odpuścił. W teorii Wyroślak to naprawdę konkretny zawodnik który ma szansę ze znacznie bardziej doświadczonym Zubą, lecz w ostatniej walce w tak naprawdę dziwny sposób oddał walkę przed czasem wpadając w poddanie. Dodatkowo Damian to ”stary” zapasior który ma sporo atutów. Z mojej strony pass, podobnie jak w bardzo wyrównanym na papierze starciu Marcina Skrzeka z Mateuszem Makarowskim.

Przedostatnia walka nad którą się zagłębimy to Młody Rutek kontra Melchert. Dwóch zawodników z jedną walką na koncie. Ja postawiłbym tu na Miłosza Melcherta po kursie 1.68. Jest to młody wszechstronny zawodnik, który w Campie do tego starcia wybrał się nawet do siedziby Artnoxu, gdzie miał sporo sparingpartnerów. W ostatnich walkach wyglądał całkiem solidnie i poza swoim głównym atutem czyli szerokim artykułem stójkowym, poprawił również aspekt zapaśniczy. To właśnie ten argument może zaważyć w starciu z wywodzącym się z tej dziedziny Rutkowskim. Ten mimo wszystko jeszcze nie do końca przystosował swoją bazę pod formułę MMA.

TYP Bukmacherski: Miłosz Melchert – 1.68 🟠

I czas na danie główne piątkowego wydarzenia i pojedynek Piotr Kacprzaka z Damianem Zorczykowskim, z którego zwycięzca klatkę opuści z pasem Babilon MMA w dywizji do 66 kilogramów. Wedle bukmacherów jest to bardzo jednostronne starcie, ale czy aby na pewno? Zorczykowski to jednak stara szkoła i wciąż bardzo solidny zawodnik. W parterze jest solidny, więc Piotrkowi ciężko będzie ograć go, szczególnie gdy ten będzie świeży na początku tego starcia. Nie ma jednak co ukrywać, że Kacprzak ma wszystko aby zwyciężyć to starcie i tak bym to widział. Dodatkowo wydaje mi się, iż starcie dojdzie do rund mistrzowskich.

TYP Bukmacheski: Piotr Kacprzak – 1.28 / + 3,5 rundy 🟡/🟢