Gala Babilon MMA 16 właśnie dobiegła końca. Za nami więc już walka wieczoru dzisiejszego Legionowskiego eventu. Oglądać w niej mogliśmy genialnego Daniela Rutkowskiego (11-2). Popularny ”Rutek” z Radomia zwyciężył z większym fizycznie i walczącym na co dzień w kategorii lekkiej Rene Runge (9-3-1). Starcie to zakończyło się na pełnym dystansie i jego zdecydowanym zwycięzcą został Radomianin!

RUNDA 1

Rozpoczyna niskim kopnięciem Runge. Spokojnie Rutkowski szachuje pozycjami, wysokie kopnięcie Rutka. Prawa ręka zatrzymała się na gardzie Daniela. Trafia Rutkowski sierpowm i klei się do nóg. I bezproblemowo sprowadza Niemca do parteru. Kontrola z góry reprezentanta Cross Fight Radom. Pojedynecze ciosy w tułów klejącego się z dołu Niemca. Rozbija Rutkowski ciosami, przechodzi pozycje i cały czas konsekwentnie presją napiera na rywala Radominin. Wciśnięty w siatkę i rozbijany Runge zupełnie bezradny w tej pozycji. Prostuje pozycję Rutkowski i wyprowadza kolejne ciosy. Skręca się po balache Runge ale nie jest to groźna akcja dla Rutka.

RUNDA 2

Spokojna praca z odwrotnej pozycji Rutkowskiego, cios na tułów. Luźno na nogach stara się pracować Runge. Trafia na gardę serią ciosów Daniel. Szuka ciosów prostych wyższy z zawodników. Prawy zamachowy, i ponownie sprowadzenie do parteru. Majstersztyk Rutka trwa dalej. Kontrola pozycji Rutkowskiego i zdobywa dosiad. Klei się Runge ale mimo to przyjmuje ciosy od Daniela Rutkowskiego. Atakuje krótkimi rękami Niemca Polak. Już ponad minutę w dosiadzie siedzi Rutkowski, który dominuje Niemca, który kompletnie bez radny. Rusza Rutkowski z ciosami, ale broni się Runge i wstaje i proszę dociska Niemiec do siatki. Zryw i próba sprowadzenia fightera zza wschodniej granicy. Ale bez problemu broni to Rutkowski, który ponownie jest z góry. Gong kończy nam rundę drugą, ponownie zdominowaną przez Polaka.

RUNDA 3

Napiera Daniel do przodu przejmując środek klatki. Niskie kopnięcie Polaka, i kop w krocze ale nie chce Rutek czekać. Natychmiastowo wracamy do pojedynku. Rzucił cepem Rutkowski i trafił Niemca. Odpowiada Runge kopnięciami ale bez konsekwencji dla Rutkowskiego. Latające kolano na gardę, ależ efektownie! Rusza do przodu Rutkowski, mocne ciosy, i zejście do parteru na plecy przez Runge, ale nie idzie w parter Runge. On chce się bić! Po raz kolejny rusza Rutkowski serią ciosów, bez pomysłu na walkę Rene Runge. Trafia Rutkowski kłopoty Runge, pada na plecy Niemiec ale nie kończy tego Rutek dopada do rywala i natychmiastowo wstaje. Bawi się Rutkowski tym pojedynkiem. Po raz kolejny powtórka. Trafia Rutkowski, Runge po raz kolejny leży. Widać że Rutkowskiemu zależy na czystym nokaucie. Kopnięcie w tułów!