Debiutująca w TVP Sport gala Armia Fight Night 8 właśnie dobiegła końca. Co za tym idzie poznaliśmy pierwszego historycznego posiadacza szabli mistrzowskiej w kategorii piórkowej do 66 kilogramów. Został nim pochodzący z Radomia Patryk Kaczmarczyk (5-0), którego słowa iż jest przyszłością sprawdziły się. Reprezentant Radomskiego Klubu Taekwondo zwyciężył bój z bardziej doświadczonym Adrianem Kępą (7-5).

RUNDA 1

Rozpoczyna od frontalnych i niskich kopnięć Kaczmarczyk. Kontrola oktagonu także po jego stronie. Przestrzelony high, i niskie kopnięcie w krocze. Przerwany pojedynek, ale już wracają. Efektowne kopnięcia zawodnika z Radomia, jedno z nich dochodzi celu na gardę Kępy. Szuka skrócenia dystansu Adrian Kępa. Obszerny i przestrzelony cep, latające kolano, próba obalenia ale świetny ”takedown defence” w wykonaniu Kaczmarczyka. Broni się Kaczmarczyk, i wstaje do stójki. Ponowne latające kolano, nów przechwyca Kępa. Kapitalna defensywa Karczmaryka który jest za plecami i zadaje kilka ciosów. Lapie siatkę zawodnik z Katowic ale jest z góry Kaczmarczyk. Ależ forma fightera z Radomia. Zmęczony już Kępa po raz kolejny trzyma siatkę. Obijany z góry Kępa, i obala Kaczmarczyk, zachodzi na plecy i to on rozdaje karty w klatce. Zerwany klincz. Pojedyncza wymiana ciosów. Middle kick i kolano, rozpuszcza ręce Kępa. Naruszył korpus Kępy Kaczmarczyk, kłopoty zawodnika z Katowic. Ale gong przerywa pierwszą rundę.

RUNDA 2

Niskie kopnięcia Kaczmarczyka, który się potyka rusza Kępa trafia sierpowym. Odpowiada Patryk, chaos w klatce ale już uspokaja się sytuacja. Lowkick w łydkę, tuż pod kolanem. Kolano na głowę, odpowiada Kępa krótkimi ciosami. Szuka teraz zamachowego, swobodnie rusza się na nogach Patryk Kaczmarczyk. Kopnięcie w żebra, wypada ochraniacz ale natychmiastowo. Latające kolano i odpowiada Adrian ciosem. Chybione wysokie kopnięcie, chce się bić Kępa. Kolejna obrotówka i znów przechwyt nogi Kępy. Ponownie bez problemowo Patryk broni się przed tą akcją. Docisk do siatki tym razem ze strony Kępy, ale nie wnosi to za dużo do pojedynku. Szuka sprowadzenia Kępa, ale broni się Kaczmarczyk jest z góry i zachodzi za plecy. Jest pozycja półgardy, ale spada i jest zawodnik MMATadores z góry. Wstają jednak do stójki, latające kopnięcie w korpus i piękne sprowadzenie. I w punkt kończy nam się runda.

RUNDA 3

Chybiony sierp Kępy otwiera nam rundę trzecią. Rusza po nogi fighter z Katowic, bije z obrony Kaczmarczyk. I obraca pozycję dociskając Kępę do siatki. Klei się Kępa próbując zejściem do dwóch nóg sprowadzić Kaczmarczyka do parteru. Ale konsekwencje reprezentant RKT Radom broni się w pięknym stylu. Sweepuje Kaczmarczyk, pracując w parterze jest w gardzie i już jest prawie jest plecami. Jest z góry jednak i bije zawodnika jest za plecami i konieeeec! Kaczmarczyk poddaje w 3 rundzie!

WIDEO ZOSTANIE DODANE WKRÓTCE!