Bardzo dużo mówi się o pewnej zmianie pokoleniowej w kontekście Polskiego MMA. Przecież gwiazdy największego formatu, jak chociażby Mamed Khalidov czy Mariusz Pudzianowski są już bliżej zejścia ze sceny. Dziś przedstawię po jednym zawodniku z każdej kategorii wagowej, którzy w przyszłości mogą zwojować naprawdę sporo. Skupimy się na fighterach którzy odbyli do 3 pojedynków zawodowych, głównie na galach lokalnych. Jeśli chcecie drugą część takiego artykułu dajcie znać w komentarzach.

WAGA CIĘŻKA:

Kamil Gawryjołek (1-0) – w wadze ciężkiej zaczynamy od reprezentanta Sportowych Puław. ”Mały” bo taki pseudonim dzierży Kamil to zawodnik mierzący 189 cm wzrostu i ważący w okolicach 105 kilogramów. W zawodowym pojedynku widziany był tylko raz, lecz ma za sobą kilka ciekawych sukcesów w formułach jeszcze amatorskich. Tam notował mistrzostwo Polski oraz Europy MMA, pokonując m.in. wschodzącą gwiazdę FEN Bartosza Szewczyka! Debiut w pełnej formule odbył w listopadzie 2021 roku, gdzie na gali STRIFE w 20 sekund zbombardował Konrada Konkela.

Co dalej? (Propozycja) Babilon MMA: vs (Sylwester Kołecki)

WAGA PÓŁCIĘŻKA:

Łukasz Olech (2-0) – lecimy wagę niżej a tu fighter o świetnych warunkach fizycznych. Młodszy z braci Olech mierzy bowiem 197 cm co w kategorii półciężkiej daje mu naprawdę sporą przewagę nad większością przeciwników. Szerszej publice zaprezentował się w walce semi-pro na gali FEN, gdzie w efektownym stylu poddał rywala. To właśnie duszenia wydają się główną bronią reprezentanta Poznańskiego Ankosu. Bowiem właśnie w ten sposób odnotował dwa zawodowe zwycięstwa! Dusił zza pleców Jakuba Ozgę oraz Sergiusza Zająca.

Co dalej? (Propozycja) FEN: vs (Bartosz Szewczyk)

WAGA ŚREDNIA:

Bartłomiej Dragański (1-0) – w wadze średniej mamy zawodnika który do tego artykułu wbił się w ostatnim czasie! Dlaczego? Właśnie został on bowiem amatorskim mistrzem świata MMA organizacji GAMMA, gdzie zwyciężył dwa pojedynki z zawodnikami z krajów Afrykańskich. W obu starciach udało mu się odprawić swoich rywali już w pierwszych rundach pojedynków. Ponadto w sobotę na gali REAL FIGHT NIGHT zadebiutował zawodowo i przed czasem pokonał mocnego Dariusza Wilka.

Co dalej? (Propozycja) REAL FIGHT NIGHT: vs (Karol Wesling)

WAGA PÓŁŚREDNIA:

Daniel Kolasiński (1-0) – kategoria półśrednia a tu zawodnik z backgroundem kickbokserskim, trenujący w klubie WCA Fight Team i jeden z głównych sparingpartnerów Mariana Ziółkowskiego. Co prawda w zawodowym MMA widzieliśmy go zaledwie 5 sekund, bo właśnie tyle potrzebował aby w swoim debiucie wysokim kopnięciem znokautować Krystiana Rosę znanego z walk na gołe pięści który cechuje się naprawdę twardą głową. Już to pokazuje jak wysoki poziom stójkowy prezentuje, cóż teraz pozostaje nam czekać na kolejne występy Daniela!

Co dalej? (Propozycja) ARMIA FIGHT NIGHT: vs (Michał Guzik)

WAGA LEKKA:

Fot. Alicja Dubiel

Natan Jakuszewski (3-0) – w dywizji lekkiej mamy zawodnika o którym mówi się zdecydowanie najmniej z całego zestawienia. Dlaczego? Natan bowiem widywany był tylko na lokalnych galach. Wszystkie swoje trzy zwycięstwa odniósł on przed czasem. Dwukrotnie poddając i raz wygrywając przez techniczny nokaut. Regularnie staruje również na zawodach NO GI oraz GI. Ostatni raz widzieliśmy go na gali Solo Combat Federation, gdzie balaszką poddał Rafała Szczerbińskiego.

Co dalej? (Propozycja) Babilon MMA: vs (Marcin Skrzek)

WAGA PIÓRKOWA:

Adrian Hamerski (2-0) – Teraz czas na zawodnika o bardzo widowiskowym stylu walki. Adrian to reprezentant RKT Radom, skąd wywodzi się m.in. Karol Kutyła bądź Patryk Kaczmarczyk. Prezentuje bardzo efektowną i widowiskową stójkę o czym przekonali się kolejno Nikodem Archita i Filip Jarocki, których odprawił w swoich dwóch zawodowych starciach na galach TFL. W jego walkach oglądać można obrotówki, backfisty czy też latające kolana. Jest on niepokonany zarówno w formule zawodowej jak i półzawodowej.

Co dalej? (Propozycja) ARMIA FIGHT NIGHT: vs (Kacper Wróbel)

WAGA KOGUCIA:

Kamil Szkaradek (2-0) – najniższa w stawce kategoria ale nazywany jednym z największych prospektów sparingpartner Roberta Ruchały. ”Szkarad” to utytułowany amator z kilkoma naprawdę solidnymi zwycięstwami. Wymieniać możemy tu m.in. Miłosza Melcherta oraz zawodnika KSW Cypriana Wieczorka. Od 2021 roku widywać możemy go już w pełnej formule, dwukrotnie na galach AFN. Najpierw szybko rozprawił się z Mariuszem Gołdyniem, zaś później w walce prospektów wypunktował Adriana Wieliczkę. Reprezentant Grappling Kraków na biodrach nosi purpurowy pas BJJ.

Co dalej? (Propozycja) ARMIA FIGHT NIGHT: vs (Jan Ciepłowski)